Plugins - Redirection - Stable (latest release) - en to ms translation catalogue (274 entries)

en: You are using an old or cached session
ms: Anda sedang menggunakan sesi lama atau dicache

en: Please review your data and try again.
ms: Sila semak data anda dan cuba lagi.

en: Your WordPress REST API has been disabled. You will need to enable it to continue.
ms: API REST WordPress anda telah dilumpuhkan. Anda perlu mendayakannya untuk meneruskan.

en: An unknown error occurred.
ms: Ralat yang tidak diketahui berlaku.

en: Your REST API is being redirected. Please remove the redirection for the API.
ms: REST API anda sedang dialih hala. Sila alih keluar alihan untuk API.

en: A security plugin or firewall is blocking access. You will need to whitelist the REST API.
ms: Pemalam keselamatan atau firewall menyekat akses. Anda perlu menyenarai putih REST API.

en: Check your {{link}}Site Health{{/link}} and fix any issues.
ms: Semak {{link}}Kesihatan Tapak{{/link}} anda dan selesaikan sebarang isu.

en: Debug Information
ms: Maklumat Nyahpijat

en: Show debug
ms: Papar nyahpijat

en: View Data
ms: Papar Data

en: Logging
ms: melog masuk

en: Are you sure you want to delete the selected items?
ms: Anda pasti anda mahu memadamkan item yang dipilih?

en: View Redirect
ms: Papar Alihan

en: Group by user agent
ms: Kumpulan mengikut ejen pengguna

en: Search domain
ms: Cari domain

en: Redirect By
ms: Alihan Oleh

en: Method
ms: Kaedah

en: Something went wrong when upgrading Redirection.
ms: Kesilapan telah berlaku semasa menaik taraf Pengalihan.

en: Something went wrong when installing Redirection.
ms: Kesilapan telah berlaku semasa memasang Pengalihan.

en: Redirect Source
ms: Sumber Alihan

en: Request Headers
ms: Permohonan Pengepala

en: Exclude from logs
ms: Kecualikan daripada log

en: Add Security Presets
ms: Tambah Pratetapan Keselamatan

en: Continue
ms: Teruskan

en: Value
ms: Nilai

en: Values
ms: Nilai

en: All
ms: Semua

en: No headers
ms: Tiada pengepala

en: Header
ms: Pengepala

en: Location
ms: Lokasi

en: HTTP Headers
ms: Pengepala HTTP

en: Custom Header
ms: Pengepala Tersuai

en: General
ms: Umum

en: Redirect
ms: Alihan

en: Site
ms: Laman

en: Ignore Query
ms: Abai Pertanyaan

en: Exact Query
ms: Pertanyaan Tepat

en: Search title
ms: Cari tajuk

en: Not accessed in last year
ms: Tajuk carian

en: Not accessed in last month
ms: Tidak diakses pada bulan lalu

en: Never accessed
ms: Tidak pernah diakses

en: Last Accessed
ms: Akses terakhir

en: HTTP Status Code
ms: Status Kod HTTP

en: Plain
ms: Biasa

en: URL match
ms: Padanan URL

en: Source
ms: Sumber

en: Code
ms: Kod

en: Action Type
ms: Jenis Tindakan

en: Match Type
ms: Jenis Padanan

en: Search target URL
ms: Cari sasaran URL

en: Search IP
ms: Cari IP

en: Search user agent
ms: Cari agen pengguna

en: Search referrer
ms: Cari perujuk

en: Search URL
ms: Cari URL

en: Filter on: %(type)s
ms: Tapis pada: %(type)s

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Enabled
ms: Didayakan

en: Compact Display
ms: Paparan Ringkas

en: Standard Display
ms: Paparan Standard

en: Custom Display
ms: Paparan Tersuai

en: Display All
ms: Paparkan Semua

en: Language
ms: Bahasa

en: 502 - Bad Gateway
ms: 502 - Gerbang Rosak

en: URL and language
ms: URL dan bahasa

en: Manual Install
ms: Pasang Manual

en: Plugin Debug
ms: Nyahpijat Pemalam

en: Database version
ms: Versi pengkalan data

en: Automatic Upgrade
ms: Naik Taraf Automatik

en: Manual Upgrade
ms: Naik taraf Manual

en: Complete Upgrade
ms: Selesaikan Naik taraf

en: I need support!
ms: Saya perlukan sokongan!

en: Check Again
ms: Semak Lagi

en: Testing - %s$
ms: Menguji - %s$

en: Show Problems
ms: Papar Masalah

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Unavailable
ms: Tidak tersedia

en: Current API
ms: API Semasa

en: Hide
ms: Sembunyi

en: Show Full
ms: Papar Penuh

en: Working!
ms: Berfungsi!

en: Possible cause
ms: Kemungkinan punca

en: URL options / Regex
ms: Pilihan URL / Regex

en: Export 404
ms: Eksport 404

en: Export redirect
ms: Eksport alihan

en: Default URL settings
ms: Tetapan URL lalai

en: Exact match
ms: Padanan tepat

en: URL options
ms: Pilihan URL

en: Query Parameters
ms: Pertanyaan Parameter

en: Default REST API
ms: REST API lalai

en: Upgrade Required
ms: Naik taraf Diperlukan

en: Finish Setup
ms: Selesaikan Pemasangan

en: Go back
ms: Kembali semula

en: Basic Setup
ms: Tetapan Asas

en: Start Setup
ms: Mulakan Pemasangan

en: What's next?
ms: Apa seterusnya?

en: Finished! 🎉
ms: Selesai! 🎉

en: Stop upgrade
ms: Henti naik taraf

en: Skip this stage
ms: Langkau langkah ini

en: Try again
ms: Cuba lagi

en: Database problem
ms: Masalah pengkalan data

en: Upgrade Database
ms: Naik taraf pangkalan data

note: translators: displayed when installing the plugin
en: Create basic data
ms: Cipta data asas

en: 403 - Forbidden
ms: 403 - Dilarang

en: 304 - Not Modified
ms: 304 - Tidak Diubah Suai

en: Do nothing (ignore)
ms: Tidak berbuat apa-apa (abaikan)

en: Show All
ms: Papar Semua

en: Group by IP
ms: Kumpulan mengikut IP

en: No grouping
ms: Tiada kumpulan

en: Ignore URL
ms: Abai URL

en: Block IP
ms: Halang IP

en: Redirect All
ms: Mengalih Semua

en: Count
ms: Kira

en: URL and IP
ms: URL dan IP

en: Problem
ms: Masalah

en: Good
ms: Baik

en: Check
ms: Periksa

en: Check Redirect
ms: Periksa Alihan

en: Check redirect for: {{code}}%s{{/code}}
ms: Periksa alihan untuk: {{code}}%s{{/code}}

en: Error
ms: Ralat

en: Enter full URL, including http:// or https://
ms: Masukkan pautan penuh, termasuk http:// atau https://

en: Redirect Tester
ms: Penguji Alihan

en: Target
ms: Sasaran

en: Server
ms: Pelayan

en: Enter role or capability value
ms: Masukkan nilai peranan atau kemampuan

en: Role
ms: Peranan

en: Add New
ms: Tambah Baru

en: URL and role/capability
ms: Pautan dan peranan/kemampuan

en: URL and server
ms: Pautan dan pelayan

en: Accept Language
ms: Terima Bahasa

en: Header value
ms: Nilai pengepala

en: Header name
ms: Nama pengepala

en: HTTP Header
ms: Pengepala HTTP

en: Filter Name
ms: Nama Penapis

en: Cookie value
ms: Nilai kuki

en: Cookie name
ms: Nama kuki

en: Cookie
ms: Kuki

en: URL and HTTP header
ms: URL dan pengepala HTTP

en: URL and cookie
ms: URL dan kuki

en: 404 deleted
ms: 404 dipadamkan

en: WordPress REST API
ms: REST API WordPress

en: Device
ms: Peranti

en: Operating System
ms: Sistem Operasi

en: Browser
ms: Penyemak imbas

en: Engine
ms: Enjin

en: Agent
ms: Ejen

en: Geo Info
ms: Maklumat Geo

en: Agent Info
ms: Maklumat Ejen

en: Filter by IP
ms: Tapis dengan IP

en: Geo IP Error
ms: Ralat IP Geo

en: Geo IP
ms: IP Geo

en: City
ms: Bandar

en: Area
ms: Ruang

en: Timezone
ms: Zon waktu

en: Geo Location
ms: Lokasi Geo

en: Trash
ms: Sampah

en: Never cache
ms: Tidak akan cache

en: An hour
ms: Satu jam

en: Redirect Caching
ms: Alihan Cache

en: total =
ms: jumlah =

en: Import from %s
ms: Import dari %s

en: Plugin Status
ms: Status Pemalam

en: Custom
ms: Tersuai

en: Mobile
ms: Mudah Alih

en: Feed Readers
ms: Pembaca Suapan

en: Libraries
ms: Pustaka

en: URL Monitor Changes
ms: Perubahan Pantauan URL

en: URL Monitor
ms: Pantau URL

en: Valid redirect group
ms: Kumpulan alihan sah

en: Valid groups
ms: Kumpulan sah

en: Database tables
ms: Jadual pengkalan data

en: Email
ms: Emel

en: Need help?
ms: Perlukan bantuan?

en: Position
ms: Posisi

en: I'd like to support some more.
ms: Saya ingin menyokong lebih banyak lagi.

en: Support 💰
ms: Sokongan 💰

en: Import to group
ms: Import ke kumpulan

en: Add File
ms: Tambah Fail

en: File selected
ms: Fail dipilih

en: Importing
ms: Mengimport

en: Close
ms: Tutup

en: Export
ms: Eksport

en: WordPress redirects
ms: Alihan WordPress

en: Nginx redirects
ms: Alihan Nginx

en: Nginx rewrite rules
ms: Aturan rewrite Nginx

en: View
ms: Lihat

en: Logs
ms: Log

en: 404 errors
ms: Ralat 404

en: Redirection saved
ms: Alihan disimpan

en: Log deleted
ms: Log dipadamkan

en: Settings saved
ms: Tetapan disimpan

en: Group saved
ms: Kumpulan disimpan

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete the %d selected items?
ms[0]: Adakah anda pasti mahu memadam item ini?

en: All groups
ms: Semua kumpulan

en: 302 - Found
ms: 302 - Dijumpai

en: 401 - Unauthorized
ms: 401 - Tanpa Kebenaran

en: 404 - Not Found
ms: 404 - Tidak Dijumpai

en: Title
ms: Tajuk

en: with HTTP code
ms: dengan kod HTTP

en: Matched Target
ms: Sasaran Berpadanan

en: Unmatched Target
ms: Sasarab Tidak Berpadanan

en: View notice
ms: Lihat notis

en: First page
ms: Halaman pertama

en: Prev page
ms: Halaman terdahulu

en: of %(page)s
ms: of %(halaman)

en: Next page
ms: Halaman Seterusnya

en: Last page
ms: Halaman terakhir

en: %s item | %s items
ms[0]: %s butir

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Sorry, something went wrong loading the data - please try again
ms: Maaf, kesilapan berlaku ketika memunggah data - sila cuba lagi

en: Newsletter
ms: Surat berita

en: Your email address:
ms: Alamat emel anda:

en: You've supported this plugin - thank you!
ms: Anda telah menyokong pemalam ini - terima kasih!

en: Forever
ms: Selamanya

en: Delete the plugin - are you sure?
ms: Padam pemalam - adakah anda pasti?

en: Deleting the plugin will remove all your redirections, logs, and settings. Do this if you want to remove the plugin for good, or if you want to reset the plugin.
ms: Memadamkan pemalam akan menghapuskan semua alihan, log, dan tetapan. 
    Lakukan ini jika anda mahu mengeluarkan plugin untuk selamanya, atau jika anda mahu menetapkan semula pemalam.

en: Once deleted your redirections will stop working. If they appear to continue working then please clear your browser cache.
ms: Setelah dipadamkan peralihan anda akan berhenti bekerja. Jika mereka kelihatan terus bekerja maka sila padamkan cache pelayar web anda.

en: Yes! Delete the plugin
ms: Ya! Padam pemalam

en: No! Don't delete the plugin
ms: Tidak! Jangan padam pemalam

note: Description of the plugin
en: Manage all your 301 redirects and monitor 404 errors
ms: Uruskan semua alihan 301 dan pantau ralat 404 anda

en: Redirection Support
ms: Sokongan Alihan

en: Support
ms: Sokongan

en: 404s
ms: 404

en: Delete Redirection
ms: Padam Alihan

en: Upload
ms: Muat Naik

en: Update
ms: Kemas kini

en: Auto-generate URL
ms: auto-jana URL

en: RSS Token
ms: Token RSS

en: 404 Logs
ms: Log 404

en: (time to keep logs for)
ms: (masa untuk log disimpan)

en: Redirect Logs
ms: Alihan Log

en: Plugin Support
ms: Sokongan Pemalam

en: Options
ms: Pilihan

en: Two months
ms: Dua bulan

en: A month
ms: Sebulan

en: A week
ms: Seminggu

en: A day
ms: Sehari

en: No logs
ms: Tiada log

en: Add Group
ms: Tambah Kumpulan

en: Search
ms: Carian

en: Groups
ms: Kumpulan

en: Save
ms: Simpan

en: Group
ms: Kumpulan

en: Match
ms: Padan

en: Add new redirection
ms: Tambah alihan baru

en: Cancel
ms: Batal

en: Download
ms: Muat Turun

note: Plugin Name of the plugin
en: Redirection
ms: Alihan

en: Settings
ms: Tetapan

en: Error (404)
ms: Ralat (404)

en: Redirect to random post
ms: Alihkan ke kiriman rawak

en: Redirect to URL
ms: Alihan ke URL

en: Date
ms: Tarikh

en: View Redirects
ms: Papar Alihan

en: Module
ms: Modul

en: Redirects
ms: Alihan

en: Name
ms: Nama

en: Filters
ms: Tapis

en: Reset hits
ms: Set semula hit

en: Enable
ms: Dayakan

en: Disable
ms: Nyahboleh

en: Delete
ms: Padam

en: Edit
ms: Sunting

en: Last Access
ms: Akses terkini

en: Hits
ms: Hit

en: Modified Posts
ms: Kiriman Diubahsuai

en: Redirections
ms: Alihan

en: URL and user agent
ms: URL dan ejen pengguna

en: Target URL
ms: Sasaran Pautan

en: URL only
ms: Pautan sahaja

en: Referrer
ms: Perujuk

en: URL and referrer
ms: Pautan dan perujuk

en: Logged Out
ms: Log Keluar

en: Logged In
ms: Log Masuk

en: URL and login status
ms: Pautan dan status log masuk
